SLAF 7vs7 2012 (Slovenská Liga Amerického Futbalu)

 

Tento rok do Slovenskej Ligy Amerického Futbalu nastúpilo osem slovenských mužstiev - Bratislava Monarchs, Nitra Knights, Trnava Bulldogs, Zvolen Patriots, Topoľčany Kings, Smolenice Eagles, Žilina Warriors a Banská Bystrica Deamons.

 

Warriors na domácej pôde s premiérovým víťazstvom

V sobotu 19. mája sme sa konečne dočkali svojho premiérového víťazstva a to hneď proti vedúcemu tímu SFL 7 Topoľčany Kings. V Bytčici sme privítali tímy Zvolena a Topoľčian. V úvodnom zápase sa zrodila remíza týchto dvoch mužstiev v pomere 20:20. Potom už sme nastúpili my proti Topoľčanom.
"Králi" mali v nohách zápas so Zvolenom (20:20), no to nijako neznižuje dobrý a oduševnený výkon nášho tímu. V prvom polčase sme otvorili skóre po krátkom behu QB Petra Banika, nasledovná konverzia bola neúspešná. Topoľčany odpovedali v samom závere prvého polčasu rovnako krátkym behom a "tigrím skokom" do endzóny v podaní QB Borisa Bútoru (konverzia neúspešná). V druhom polčase sme predviedli pekný drive, ktorý sme opäť zakončili TD behom QB Petra Banika (konverzia opäť neúspešná). Topoľčany už na náš TD nedokázali odpovedať, keď sme ich následný drive zastavili na 4. down a hoci v samom závere dostali loptu 28 sekúnd pred koncom, nedokázali už prejsť celé ihrisko a vyrovnať. Zaknihovali sme tak prvý triumf v histórii nášho klubu. K dobrému výkonu nášho útoku sa tentokrát pridala výborným a disciplinovaným výkonom aj obrana, ktorá "pustila" iba jeden TD.

 Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť, rovnako ďakujeme aj primátorovi Mesta Žilina Ing. Igorovi Chomovi a poslancovi MZ Žilina Ing. Pavlovi Marčekovi za podporu podujatia, klubu TJ Tatran Bytčica, spoločnostiam Helios Slovakia a AB-Tlač a taktiež Zvolenu a Topoľčanom za korektnú hru a dobré výkony, ktoré pomohli spropagovať tento krásny šport aj v žilinskom regióne.