Žilina Warriors - Smolenice Eagles

Sobota 16.10.2010 bola pre náš klub významným dňom. Na ihrisku v Závodí sme si prvý krát vyskúšali akciu v podobe prípravného zápasu.

Našim historicky prvým súperom boli Smolenice Eagles. Po spoločnom tréningu a príprave ihriska sa začal zápas hraný na dva 30minútové polčasy. Bol to pre nás prvý ostrejší štart a od začiatku sme mali snahu a chuť zahrať si čo najlepšie a popasovať sa o výsledok.

Súper je však skúsený a v zápase nedovolil prekvapenie a tak nás s prehľadom porazil pomerom 0:40, keď zaznamenal 5 touchdownov. Eagles vynikali v pohybe, signáloch a fyzickej pripravenosti. Ofenzíve Warriors sa však podarilo niekoľko pekných akcií, keď v prvom polčase náš útok skončil tesne pred skórovacím územím Smoleníc a v druhej časti zápasu nás od prvého touchdownu obral len faul pri rozohrávke. Obrane sa niekoľkokrát podarilo zastaviť súpera, videli sme aj zopár sackov. Ubránený drive sme mali však len jeden, keď sa nám podarilo vybojoval fumble v náš prospech.

Po zápase sme uznali kvalitu súpera, ale z prehry sme neboli sklamaní. O týždeň máme šancu na reparát v odvete v Smoleniciach, kde ideme hlavne so zámerom nabrať ďalšie skúsenosti. Ďakujeme súperovi, rozhodcom, divákom, všetkým, ktorí pomohli zápas zorganizovať a hlavne hráčom klubu Žilina Warriors. Podľa slov skúsených hráčov, ktorí zápas videli, máme potenciál a istú klubovú silu, ktorú však treba zlepšovať trénigami a zápasmi.